سه‌شنبه 25 بهمن‌ماه سال 1384 ساعت 09:16 ق.ظ

 
اگر با word مطالب را به فارسی  مینویسد برای اینکه موقع نوشتن کلمات انگلیسی دچار مشکل آشفتگی و به هم خوردن جملات نشوید از منوی  format   بالای صفحه  paragraph…  رو انتخاب کنید بعد هم   to-left Right  بعد هم ok  رو کلیک کنید تا مشکلتون حل شود.همچنین بهتر است اگر نوشته ای در word دارید برای انتقال آن به وبلاگ خود متن نوشته را ابتدا وارد   Note padکنید، سپس متن را ازNote pad به وبلاگ منتقل نمایید.
برای اینکه فایل خود را در مقابل باز شدن ویا تغییر دادن توسط دیگران محافظت نمایید.ابتدا فایل مورد نظر را در word باز کنید سپس از منوی Toolsبه Options.. و سپس به Security بروید حال اگر می خواهید فایل مورد نظر را در مقابل باز شدن محافظت کنید یعنی فایل مورد نظر اصلا باز نشود در کادر Password to Open  رمزی را وارد نمایید.اما اگر می خواهید فایل مورد نظر را درقبال دستکاری شدن و هر گونه تغییری محافظت نمایید در کادر password To Modify رمزی را وارد نمایید.
چنانچه بخواهید هنگام نوشتن در برای کلمه ای توضیحی درج نمایید ، ابتدا کلمه یا جمله ای را که می خواهید در باره آن توضیح درج نمایید را انتخاب نمایید سپس در منوی Insert بر روی Comment کلیک نمایید حال با کلیک کردن بر روی Comment که در صفحه به همراه یک کادر قرمز رنگ اضافه شده می توانید توضیحات مختصری در مورد آن کلمه بنویسید. 

 برای جستجوی کلمه ای در متن ، هنگامی متن مورد نظر باز است .دکمه  f5 را روی صفحه کلید فشار دهید حال گزینه find و سپس در کادر find what  کلمه مورد نظر را بنویسید. حالا دکمه find Next  را بزنید و نتیجه را ببینید.
برای جابجایی کلمه ای با کلمه دیگر هم دکمه f5 را بزنید و گزینه Replace   را انتخاب کنید کلمه ای که میخواهید تغییر دهید در کادر بالا و کلمه جدید را در کادر Replace  بنویسید . حالا میتوانید دکمه Replace  را بزنید.

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo