سه‌شنبه 16 اسفند‌ماه سال 1384 ساعت 03:49 ب.ظ

بازم یاهو؟... اینکه گفته شده با داشتن یک اشتراک در یاهو تنها فقط صاحب یک ایمیل نیستید درسته .با داشتن یک اشتراک در یاهو می توانید امکانات رایگان متعدد یاهو استفاده کنید.قبلا در باره چمدان یاهو یا همان  کمی توضیح دادم .با این امکان رایگان یاهو شما می توانستید بسیاری از فایلهای خود را در هر محلی در اختیار داشته باشید .یکی دیگر از امکانات رایگان یاهو   geocities  میباشد که به شما امکان ایجاد یک صفحه خانگی میدهد. یعنی یاهو فضا و امکانات رایگانی با ابزار هایی در اختیار شما قرار می دهد تا وب سایت خود را ایجاد کنید .در حال حاضر یاهو به شما 15 مگابایت فضای رایگان یرای این منظور در اختیار اعضا خود قرار می دهد . نشانی شما هم عبارت است از همان نام شناسه شماست به اضافه پسوند geocities .com  مثلا www.farsiyad.geocities.com  که البته من هنوز این آدرس خودم را فعال نکرده ام ولی به عنوان نمونه همین لینک دکتر حسین فاطمی که در قسمت لینک دوستان گذاشته ام با استفاده از همین خدمات رایگان یاهو ایجاد شده است . که می توانید یک وب سایت کامل با آن ایجاد کنید. حتی اگر شما اطلاعات کافی برای ایجاد یک وی سایت پیچیده را ندارید قادر خواهید بود با طی چند مرحله یک صفحه خانگی با نام خود در اینترنت داشته باشید و بعد ها همین صفحه را ویرایش کنید و یا توسعه دهید. برای این کار در صفحه اصلی یاهو geocities  را کلیک کنید . کلمه شناسایی ورمز عبور شما همان کلمه و رمز عبور شما در یاهومیباشد که باید وارد کنید. اگر مبتدی هستید و توانایی ایجاد سایت پیچیده را ندارید به روی عبارت 
 Yahoo Wizard  را کلیک کنید ، از بین گزینه های موضوعات مختلف یکی را انتخاب کنید ، تا سه عبارت صفحه خود را شرح دهید ، یک عنوان برای صفحه خود انتخاب کنید مثلا شبنم یک صبح خندان در این مرحله وقتی  Submit   راکلیک کنیدیاهو جزییات و آدرس شما را در سیستم یاهو که همان نام کاربری شما به اضافه geocities .com   است در اختیار شما قرار میدهد.  Build Your page Now  را کلیک کنید. از بین قالب های مختلف یکی را انتخاب کنید .  Begin  را کلیک کنید .و کادر ها را یکی یکی پر کنید و به کلیک کردن  Next  ادامه دهید .  سپس    Yes را کلیک کنید. پیام تبریکی ظاهر می شود و آدرس صفحه هی را که ایجاد کرده اید یادداشت کنید واین آدرس را به دوستان خود بدهید . البته شما هر وقت مایل بودید می توانید این صفحه را ویرایش کنید.  امتحان کنید فراموش نکنید اصول مهم یادگیری تمرین ، تکرار ، آزمایش و خطاست . مدتهاست شما یک صفحه خانگی در یاهو دارید اما بلا استفاده مانده . دیر نشده سنگ مفت و چغوط ( گنجشک ) مفت .

چنانچه مایل به دریافت خبر به روز شدن وبلاگ ویا تماس با نویسنده این وبلاگ میباشید  به یاهو مسنجر خود این نشانی را اضافه کنید :
farsiyad@yahoo.com

 آموزش یاهو ، رایگان ، مجانی ، رفسنجان ، geocities ،آموزش

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo