پنج‌شنبه 31 فروردین‌ماه سال 1385 ساعت 05:20 ق.ظ
 
فکر میکنید تا چه اندازه در شبکه اینترنت ناشناخته میباشید؟برای نمونه در ابتدای مقاله مشاهده می کنید چگونه با قرار دادن یک اسکریپت ساده مشخصات کشور و IP شما در شبکه بدست آمده است. شما با داشتن این IP میتوانید اطلاعات بیشتری از صاحب آن به دست آورید به عنوان نمونه همین IP که متعلق به شماست چیست؟ به طور ساده تر باید گفت این IP مانند شماره تلفن شما در مخابرات است که با داشتن آن میتوان به اطلاعات بیشتری در باره صاحب آن دسترسی پیدا کرد.
برای بیشتر روشن شدن موضوع IP فوق را که یک عدد چند رقمی میباشد را  یادداشت نموده به این  نشانی بروید و آن اعداد را در کادر Search for  وارد نموده و دکمه  Search  را بزنید . حالا با مشخصات کامل تری از صاحب این IP که خودتان میباشید مواجه می شوید.
یک نمونه دیگر:   اینجا را کلیک کنید در صفحه جدید در وسط صفحه داخل کادر می توانید مشخصات خودتان از جمله کشور، شهر ،  IP Address  و جزییات بیشتری را ملاحظه فرمایید.
حالا برای اینکه بیشتر متوجه شوید لطفاً به پایین همین صفحه وبلاگ من که در حال خواندن هستید بروید ، سمت راست  درست زیر جایی که نوشته تعداد بازدید کنند گان کادر کوچک سبز رنگی میبینید که داخل آن نوشته sitemeter  اگر ماوس را روی آن قرار دهید و در حالی که دکمه  Shift  را نگه داشته اید روی آن کلیک کنید ،صفحه جدیدی باز می شود که می توانید در آن صفحه با کلیک روی  By Location  بسیاری اطلاعات در باره مشخصات افرادی که از وبلاگ من بازدید کرده اند مانند کشور، شهر و IP بازدید کننده را مشاهده کنید .
ادامه مطلب و معرفی چند نمونه از این ابزارهای مفید را که میتوانید در وبلاگ خود بکار ببرید را می گذاریم برای چند روز آینده و اگر در این مورد مشکلی داشتید  میتوانید به نشانی من مطرح نمایید بنده با بضاعت کمی که دارم در خدمتم .   فعلا برای اینکه با این سبک نگارش من خسته نشوید  با هم چند خط از گلستان شیخ اجل را مرور میکنیم  :
** حکیمی را پرسیدند ازسخاوت و شجاعت کدام بهتر است گفت آنکه را سخاوتست به شجاعت حاجت نیست .
** دو کس دشمن ملک و دین اند پادشاه بی حلم و زاهد بی علم .
 ** حسود از نعمت حق بخیل ست و بنده بیگناه را دشمن می دارد .
 ** خفته عاصی که دست بردارد به از عابد که در سر دارد .
** اجلّ کاینات از روی ظاهر آدمی ست و اذّ ل موجودات سگ ، و به اتفاق خردمندان سگ حق شناس به از آدمی ناسپاس .
** رازی را که نهان خواهی با کس در میان منه و گرچه دوست مخلص باشد ، که مر آن دوست را نیز دوستان مخلص باشد ، همچنین مسلسل .
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo