یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1385 ساعت 07:20 ب.ظ

اگر یادتان باشد چند روز پیش در مطلبی با عنوان تا چه اندازه  در شبکه ناشناس هستید نوشتیم که  چگونه با داشتن آی پی   IPفرد می توان مشخصات بیشتری از او از جمله محل و شهر او را پیدا کرد .
 امروز می آموزیم چگونه آی پی شخصی که به آدرس الکترونیکی ما در یاهو نامه فرستاده را بدانیم.
برای این کار باید تغییراتی در تنظیم های یاهو میل خود بدهیم .ابتدا وارد صندوق پستی خود در یاهو شوید در صفحه اصلی اشتراک ایمیل خود گزینه Option را کلیک کنید سپس به   General preferencesبروید  در صفحه بعد که وارد شدید در قسمت    وارد صفحه ای خواهید شد که گزینه های مختلفی دارد. در قسمتی که نوشته شده است Massages Headers در زیر آن قسمت در قسمت  دو گزینه وجود دارد که به صورت پیش فرض قسمت  Show brief headressفعال است یعنی کنار آن تیک خورده شما در این قسمت باید گزینه پایین آن یعنی  Show all header .. را فعال کنید یعنی داخل دایره کوچک آن کلیک کنید . حالا شما باید این تغییر را ثبت کنید بنا بر این در پایین صفحه در قسمت  Save کلیک کنید تا تغییرات داده شما ثبت شود از این به بعد هنگامی که نامه ای دریافت می کنید به همراه آن اطلاعات بیشتری از جمله آی پی فرستنده نامه هم درج خواهد شد .شما با داشتن این آی پی و رفتن به آدرسی که در مقاله در شبکه ناشناس نیستید گفتم می توانید مشخصات کامل تر فرستنده نامه از جمله شهر و کشور محلی که نامه فرستاده شده را به دست آورید.
توضبح این Ip یک عدد 32 بیتی است که هر کامپیوتر در شبکه بوسیله آن شناخته می شود و به صورت 4 قسمت 8 بیتی که با علامت نقطه از هم جدا می شوند ، نمایش داده می شود . مقدار هر قسمت می تواند بین صفر تا 255 باشد .مثلا این ای پی IP 217.219.30.34 که نشان میدهد مربوط به شهر رفسنجان و شرکت جهان گستر است.
ضمنا برای وارد کردن آی پی فرد برای پیدا کردن مشخصات بیشتر او به آدرس زیر بروید :
http://www.ripe.net/perl/whois

 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo