X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 11 تیر‌ماه سال 1385 ساعت 08:50 ق.ظ


برنامه فرونت پیچ از مجموعه برنامه های مایکروسافت اُفیس  می باشد که معمولا به همراه دیگر برنامه های افیس مانند ورد  Microsoft Word  روی کامپیوتر شما نصب شده است . این برنامه یک ابزار قوی و کار آمد برای ساخت و ایجاد صفحات وب و حتی مهم تر برنامه ای جهت ایجاد یک وب سایت کامل می باشد. در اینجا هدف ما آشنایی جزیی با این نرم افزار و بکار گیری آن جهت ویرایش قالب وبلاگ می باشد.
برای باز نمودن این برنامه چنانچه این برنامه را در منوی Start  نیافتید در این مسیر می توانید آنرا بیابید.
Start- All Programs- Microsoft Office – Front page پس از اجرا برنامه با صفحه خالی روبرو می شوید این برنامه هم چون از خانواده مایکروسافت می باشد نوار ابزار آن بسیار شبیه نوار ابزار ورد Word  می باشد.در گوشه پایین سمت چپ این برنامه با سه گزینه روبرو هستید. که در سری جدید این برنامه تبدیل به چهار گزینه گردیده است. این سه گزینه عبارت از Design  و Code و همچنین نمای  Preview.
برای طراحی شما باید گزینه Design را انتخاب کنید . و برای مشاهده نتیجه آن می توانید گزینه Preview را انتخاب کنید .
برای آشنایی بیشتر برنامه – Front page را باز کنید و سه نمای آن را در حالت معمولی ببینید. حالا در نمای Design قرار بگیرید و در این قسمت متنی را بنویسید مثلا :هر که بنده حق شد آزاد ست .  رنگ و اندازه متن را هم در نوار ابزار انتخاب کنید حالا نتیجه را در سه نمای مختلف مشاهده کنید .در حقیقت آنچه ما می بینیم همان نمای Preview  می باشد و آنچه مرور گر کامپیوتر شما میبیند نمای Code و آنچه طراحی می کنید همان حالت Design میباشد.
حالا در همان نمای طراحی بر روی صفحه راست کلیک کنید و گزینه Page Properties  سپس دکمه Formatting   و حالا می توانید رنگ صفحه را انتخاب کنید و دکمه Ok  را بزنید و نتیجه را ببینید . در همین گزینه با زدن دکمه General  و قرار دادن آدرس ایترنتی یک موزیک در کادر  Location  یک آهنگ را به وبلاگ خود اضافه کنید.
یک مثال دیگر : معمولا اگر برنامه Front page بر روی رایانه شما نصب باشد هنگام تماشای صفحات وب در روی نوار ابزار جایی که دکمه های  Back  و History  و .. قرار گرفته اند

در حالت Design قرار بگیرید. کلمه ای تایپ کنید ، مثلا شباهنگ  حالا این کلمه را در حالت انتخاب  قرار دهید ( با نگه داشتن دکمه چپ ماوس و کشیدن ماوس روی  آن ) سپس در بالای صفحه از منوی  insert   باید Hyper link  را کلیک کنید در قسمت آدرس نشانی اینرنتی را به صورت کامل تایپ کنید ،مثلا http://www.payab.blogsky.com  در همین قسمت  Screen Tip   را کلیک کنید در کادر باز شده بنویسید وبلاگ دوم من   ودکمه  ok  را بزنید  دو باره دکمه  Target Frame    را بزنید New window  سپس دکمه  ok  را بزنید  حال به حالت  Preview رفته میبینید که کلمه شقایق به صورت لینک در آمده است.و ماوس ر روی آن نگه دارید نتیجه را ببینید. حال اگر به اینترنت متصل باشید و روی شقایق کلیک کنید مشاهده می کنید وبلاگ شقایق در صفحه جدیدی باز می شود .
برای تسلط بیشتر چند بار این کارها را تکرار کنید تا بقیه مطلب را در آینده توضیح دهیم .

ضمنا وبلاگ دوم من با عنوان  استخاره و مشروطیت  منتشر شد.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo