جمعه 1 شهریور‌ماه سال 1387 ساعت 04:38 ب.ظ

این روزها دور تازه حملات علیه بلاگفا و مدیر آن شروع شده و متأسفانه این حملات از سوی تعدادی هموطنان فارسی نویس ماست که در ورد پرس وبلاگ نویسی می کنند البته تعداد این افراد اندک است گرچه به شیوه های گوناگون خود را نماینده خیلی ها جا می زنند.
 یادمان نرفته سال گذشته که دامنه پرشین بلاگ توسط عده ای ناشناس هک شد چگونه قند در دل بعضی ها آب شد وهمن ها با حمله به مدیران پرشین بلاگ به نوعی عمل هک کنندگان را تأیید کردند، در حالی که آنهایی که پرشین بلاگ را هک کردند با این عمل خود به هزاران وبلاگ نویسی که در پرشین بلاگ وبلاگ داشتند و همچنین میلیونها خواننده فارسی زبان آن توهین کردند.
 اخیرا هم با نوشتن مقالات تندی علیه بلاگفا موج حمله را به این سرویس اینترنتی فارسی را شروع کرده اند.این را هم بدانید بنده هیچ گونه وبلاگی در بلاگفا و یا پرشین بلاگ ندارم وبلاگم را هم در بلاگ اسکای خلق الساعه ایجاد نکرده ام که مثلا به طرفداری این و آن بپردازم خیلی هم دوست دارم سرویس های خدمات دهنده وطنی خودمان بدون عیب و نقص و پیشرفته باشند.اما خوب است کمی هم واقع بین باشیم .
 یکی از هموطنان ما که وبلاگش را با سرویس ورد پرس از سه ماه پیش با عنوان جام جهان نما راه انداخته بیشتر از هشتاد در صد نوشته های خود را به حمله به بلاگفا اختصاص داده و با تیتر هایی چون : " ۷ دلیل برای استفاده نکردن از بلاگفا " " اندر حکایت بلاگفا و محکومت وی در دادگاه وبلاگها " " فرهنگستان زبان پارسی : از این پس بلاگفا را زندان بلاگفا بنامید ! " حتی کاربران بلاگفا را به بی جنبگی و بی فرهنگی متهم کرده است . علیرضای سینه چاک وردپرس در جام جهان نمای خود می نویسند :

بی جنبگی کاربران و بی اطلاع بودن از فرهنگ وبلاگنویسی ، یکی از بزرگترین ضعف های این سرویس وبلاگ است ، میدانید چرا ؟ فرض کنید شما با هزار جور هدف برای وبلاگنویسی ، کار وبلاگنویسی را با تمام مشکلات آغاز میکنید ، بعد از گذشت یک هفته ، چرخی در وبلاگهای بلاگفا میزنید ، میبینید که ۵۰۰ وبلاگ ، مطالب ارزشمند شما رو کپی کردند ( همون مشکلی که هر جا برید باهاتونه ، حتی همین الان من که به طور کامل مستقل شدم ! ) ، چرا ؟ چون فرهنگ وبلاگ نویسی در اینها نیست ، هدفی در نوشتن نیست ، نوشتن بلد نیستم ، فکر نکنم شما بخواهید در سرویسی بنویسید که …. ( همین جا از کاربران بلاگفا به خاطر نقل این جملات پوزش می خواهم. )
 این علیرضای گل و بلبل در یکی دیگر از پست هایش با عنوان فرهنگستان زبان پارسی : از این پس بلاگفا را زندان بلاگفا بنامید ! می نویسد :
 اما من و خیلی های دیگه ترجیح میدیم اون رو زندان بنامیم ، راستش برای من غیر قابل فهمه که چرا سرویسی با این امکانات کم و خوانندگان بی تربیت و مسدود کردن روی هوا و محدودیت های فراوان ، هنوز هم تازه کار های ما میرند به سمت بلاگفا .
 این نویسنده بسیار مودب و محترم ما دلیل اصلی ناراحتی خود و دوستانش را لو داده است :
 راستش اینها که به ما ربطی نداره ، چون از بلاگفا کشیدیم بیرون ، اما بچه های وورد پرس فارسی با این سرویس ، سعی داشتند برای وورد پرسی ها این امکان رو ایجاد کنند که مطالبشون رو از بلاگفا به وبلاگشون منتقل کنند که با محدودیت های بلاگفا مواجه شد برای دوبار !
 آقای علیرضای گل و بلبل و سینه چاک ورد پرس !!!
 در این که سرویس های چون ورد پرس و بلاگر و... از نظر امکانات از بسیاری از سرویس های وطنی پیشی دارند و قابل مقایسه نمی باشند شکی نیست. اما بهتر نبست که شما و دوستان دیگر شما که در تیم ورد پرس فارسی هستند بیاند به جای ایراد گرفتن و تخطئه کردن سرویس های وطنی به توضیح اشکالات این سرویس ها و ارائه راه حل به کاربران هموطن خود برای بهتر شدن این سرویس ها بپردازند؟
 یادمان نرود در سرویس هایی که شما سنگ آنها را به سینه می زنید ده ها بلکه صدها وبلاگ زندده به فارسی منتشر می شود که علاوه بر اینکه محتوای آنها مستهجن است حاوی توهین و تهمت به بسیاری از مردم عادی و بیگناه است که دستشان به جایی بند نیست و حتی اشخاصی مثل ریگی با گذاشتن تصویر بریدن سر هموطنان شما با آب وتاب به شرح این دلاوری خود می پردازند.البته این ایراد به سرویس خدمات دهنده وبلاگی وارد است ولی حداقل میتوان با تماس با مدیران سایتها ی داخلی جلوی ادامه این موارد را گرفت.
 بنده هیچ گونه وبلاگی در بلاگفا ندارم و ارتباطی هم با مدیران آن ندارم به بسیاری از نارسایی های سرویس های داخلی هم واقفم ولی انصافا در همین بلاگفا در بخش فهرست موضوعات سری هم به فهرست موضوعی فارسی زبان در دیگر کشورها بزنید بیشتر از هفتصد وبلاگ که توسط فارسی زبان های کشورهایی چون تاجیکستان، هند،کویت،افغانستان و المان را خواهید دهید.
 برای نمونه سری به وبلاگ ایران ، تاجیکان ирон,точикон بزنید.این پست بیش از حد طولانی شد فعلا یک سوال می کنم تا بعد : علیرضا جان !!! انصاف مثقالی چند؟
 

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo