یکشنبه 7 اسفند‌ماه سال 1384 ساعت 09:00 ق.ظ

گوگل نسخه اولیه ابزار تازه ای را بنام سایت ساز (Page Creator) به بسته خدمات آن لاین خود افزوده تا کاربران بتوانند بسادگی و مجانی صفحات اینترنتی شخصی خود را طراحی و منتشر کنند.

گوگل در سال های اخیر خدمات مجانی خود را مرتبا گسترش داده و اینک پس از امکان راه اندازی وبلاگ، این مهمترین اقدام در حوزه میزبانی سایت های اینترنتی محسوب می شود.

در بیانیه گوگل در این مورد آمده است: "در حالی که انتشار صفحات در اینترنت می تواند پیچیده و گران باشد و مشتریان را چندان راضی نکند، ابزار سایت ساز گوگل برای کاربرد آسان در این زمینه طراحی شده است".

این ابزار به کاربران فعلی جی میل امکان طراحی و ویرایش صفحات اینترنتی را "دقیقا همانطور که در اینترنت دیده می شوند" فراهم می کند. برای استفاده از این ابزار کاربران نیازی به دانستن کدهای "اچ تی ام ال" یا هیچ نوع زبان رایانه ای دیگر ندارند.

هر فرد می تواند تا 131 مگابایت اطلاعات و تصویر را در فضایی که گوگل در اختار می گذار ضبط نماید.

این ابزار به کاربران امکان می دهد تا از میان 41 قالب آماده و4 نوع صفحه آرایی، یکی را برگزینند و در محل های از پیش تعیین شده، عنوان، متن یا پانوشت صفحه را بنویسند. امکانات این ابزار برای برقراری ارتباط میان صفحات داخلی یا سایت های بیرونی نیز پیش بینی شده است.

اندازه حروف قابل تغییرند، ارسال تصویر و قرار دادن آن در صفحه نیز در نظر گرفته شده است.

نرم افزار آن لاین

هر زمان کار نگارش محتوا در صفحات به پایان برسد، انتشار آن در اینترنت در آن واحد امکانپذیر است. گوگل همچنین امکان مطلع کردن دوستان و آشنایان را از به روز رسانی سایت تنها با فشردن یک کلیک مهیا کرده است.

اوایل ماه فوریه گوگل امکانات بیشتری را به خدمات ای میل خود، جی میل افزوده بود که بوسیله آن کاربران می توانند بدون نیاز به نصب برنامه ای جداگانه به چت کردن با یکدیگر بپردازند.

راه اندازی این امکان آن لاین از سوی کارشناسان پاسخی به برنامه رقبای گوگل همچون مایکروسافت تلقی شده است که قصد دارد نرم افزارهایش را برای شرکت های تجاری بصورت آن لاین عرضه کند.

به گفته گوگل، کاربران چنان برای استفاده از نسخه اولیه این سایت ساز هجوم آورده اند که این شرکت مجبور شده در حال حاضر از پذیرش مشتریان تازه پرهیز کند، هرچند قرار است بزودی کار ثبت نام را از سر گیرد.

به رغم آسانی طرز کار، این ابزار هنوز از انعطاف کافی برای طراحی سایت های پیچیده تر برخوردار نیست، هرچند امکان ویرایش کدهای "اچ تی ام ال" برای کاربران حرفه ای تر در نظر گرفته شده است. گوگل می گوید به مرور امکانات این ابزار را تکمیل خواهد کرد.

منبع :BBC

منبع دوم:http://news.parseek.com/Url/?id=530895

توضیح این که:اگر اکانتی در گوگل دارید ، کافی است به صفحه مربوط به این سرویس بروید و نام‌کاربری و پسورد خود را وارد کنید.ادامه توضیح در آینده.


لطفا برای تماس ویا اعلام به روز شدن وبلاگ با من به نشانی زیر با یاهو مسنجر پیام

بگذارید


 farsiyad@yahoo.com

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo